Anasayfa » Fuar Haberleri » GELECEĞİ ‘EN PARLAK’ FUAR
GELECEĞİ ‘EN PARLAK’ FUAR

GELECEĞİ ‘EN PARLAK’ FUAR

Piyasaya çıktığı ilk zamanlarda sadece televizyonlarda kullanılan ve geniş kitleler tarafından da bu şekilde bilinen bir teknoloji olan LED, günümüzde aydınlatma kaynağı olarak tasarruf, verimlilik ve performans gibi konularda kendisini kanıtlayarak piyasadaki yerini sağlamlaştırmıştır. Önceleri pahalı ve çoğunlukla tercih edilmeyen ve diğer aydınlatma unsurlarının yanında marjinal bir aydınlatma kaynağı olarak değerlendirilirken, LED şu anda ana akım bir aydınlatma elemanı olmuş ve hatta hükümetlerin enerji politikalarına nüfuz edecek kadar etkili hale gelmiştir. Son dönemlerde dünyanın farklı bölgelerindeki gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerin yol ve şehir aydınlatma alanlarında gerek ilgili bakanlıklar gerekse yerel yönetimler eliyle yaptıkları LED’e yükseltme (“upgrade”) çalışmaları da bu değişime işaret etmektedir.

LED teknolojisinin tüm dünyadaki yükselen grafiğine benzer bir tablonun rakamlara bakıldığında Led&Led Aydınlatma Fuarı’na yansıdığını çok açık bir şekilde görebilmekteyiz. Özellikle katılımcı firma ve fuar ziyaretçi sayılarına bakıldığında LED teknolojisinin yıllar içindeki artan önemine paralel olarak Led&Led Aydınlatma Fuarı’nda da hem sayısal, hem de bölgesel bir genişlemenin olduğu ortaya çıkmaktadır. Burada bölgesel genişlemeden kastedilen ise, hem fuar katılımcısı firmaların dünyanın farklı bölgelerinden gerçekleştirdikleri katılımları ile oluşan coğrafyasal genişleme, hem de fuar alanında katılımcılara ayrılan bölgelerin genişlemesidir.

İlk düzenlenmeye başlandığı yıl olan 2007’den 2010 yılına kadar ISAF fuarına ek fuar olarak hazırlanan Led&Led Aydınlatma Fuarı, 2010 yılında ADVEX Fuarı, 2012 yılında ise ELEX Fuarı ile birlikte organize edilirken, artan talep doğrultusunda 2014 yılından itibaren tek başına büyük bir organizasyona dönüşmüş ve bu şekilde organize edilmiştir. Bu sene ise; Marmara Tanıtım Fuarcılık ekibi tarafından 2015 yılının başında konulan büyüme hedeflerine ulaşılmış olup, 2016 yılı içinse; iki holde düzenlenen Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın üç hole çıkartılması hedefi şimdiden konmuştur.

Düzenlendiği 8. yılda hem katılımcı firma ve sergilenen ürün bazında, hem de ziyaretçi sayısında zirveye ulaşan 11.Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilgili sektörlerin bölgedeki en geniş teknoloji buluşmasına ev sahipliği yaptı. Sergilenen sayısız teknolojik yenilikleriyle, serilerinin en gelişmiş ve en estetik modelleriyle, verimlilik ve sürdürülebilirlik gibi çevre duyarlılığı olan ürünleriyle, LED aydınlatma sanayisinin ortak buluşma platformu olan bu fuar, geçtiğimiz yıllara oranla gösterdiği büyüme ve genişleme sayesinde yine geleceği en ‘parlak’ fuarlar arasında olduğunu kanıtladı.

ledfuari.com