Anasayfa » Katılımcı Haberleri » AB TECH ELEKTRONİK 12. ULUSLARARASI LED VE AYDINLATMA FUARINDA

AB TECH ELEKTRONİK 12. ULUSLARARASI LED VE AYDINLATMA FUARINDA

Kurulduğu günden bu güne kadar sahne teknolojileri LED ekran, LED aydınlatma ve dijital kontrol sistemleri üzerinde yatırımları ve AR-GE çalışmalarına devam etmekte olan AB TECH Elektronik, sektörün dev organizasyonu olan 12. Uluslararası Led ve Aydınlatma Fuarındaki yerini almış bulunmakta.

Uzman deneyimli üretim, montaj, ithalat – ihracat ekibi ile büyük projelere imza atmakta olan AB TECH, distribütörü olduğu LED ekran ve sahne show ışıkları markası olan Shenzhen Dicolor Optoelectronics satış sonrası hizmetlerini karşılayarak sağlamış olduğu ürünlerin tüm yedek parça ve teknik servislik hizmetlerini müşterilerine vermektedir.

Firma bünyesinde CNC metal işleme ekipmanları, otomasyon SMD dizgi hatları, test laboratuvarları ve yenilikçi üretim ekipmanları ile aydınlatma ürünlerini istenilen kapasitede üretmektedir. AB TECH’ in faaliyetleri 2 başlık altında değerlendirildiğinde aydınlatma grubu ve LED ekran grubu olarak ikiye ayırmak mümkün olmaktadır.

Aydınlatma grubuna baktığımızda Light Emitting Diode (Işık Yayan Diyot), yani kısaca LED, en yeni aydınlatma teknolojisidir. Sağladığı faydalar sebebiyle, kullanımı tüm dünyada hızla yaygınlaşmaktadır. Bu faydalardan en önemlisi, LED aydınlatmanın düşük enerji tüketimi ve uzun ömrü sayesinde geleneksel aydınlatmaya göre çok daha ekonomik olmasıdır.

LED aydınlatma ürünleri, standart lambalara göre %80, tasarruflu lambalara göre %50 daha az enerji harcar. 35.000 saat ve üzeri çalışma ömrüne sahiptir. Üstelik ısı da yaymaz. Karbondioksit salımı yok denecek kadar az olan LED, çevre dostu bir aydınlatma teknolojisidir. Üstelik LED lamba ve armatürlerin yapısında cıva gibi ağır maddeler ve halojen gazlar bulunmadığı için, kullanım süreleri dolduğunda bile doğaya zararları yoktur.

Uzun çalışma ömrü ve darbelere karşı dayanıklı yapısı sayesinde bakım gerektirmeyen LED aydınlatma ürünleri, özellikle müdahale edilmesi zor alanlarda mükemmel çözümler sunar.

AB Tech LED lamba ve armatürlerin UV ışınımı yok denecek kadar azdır, manyetik alanlarıysa hiç yoktur. Bu özellikleriyle sağlığınızı tehdit etmez ve tasarruflu lambaların yol açtığı gibi depresyona, cilt hastalıklarına ve göz rahatsızlıklarına sebep olmaz. AB Tech LED aydınlatma ürünlerinin yüksek renksel geri verimleri, nesnelerin gerçek renkleri ile algılanmasını sağlar. Işık verimliliği yüksektir ve yaydığı ışıkta titreşim olmaz.

LED ekran grubu kısmında ise AB TECH Elektronik LED ekran faaliyetlerini ithalat yaparak gerçekleştirmektedir. Dıcolor Optoelectronıcs firmasının Türkiye Temsilciliğini yürütmektedir. Dünya LED ekran pazarının %40-45’ ine hakim olan Dıcolor Optoelectronıcs firması gerek ürün kalitesiyle gerek satış sonrası distribütörleri aracılığıyla sunduğu hizmetlerle ürün pazarında adından söz ettirmektedir. AB TECH Elektronik de Türkiye’de bu hizmetleri sağlamakta ve LED ekran piyasasında Türkiye genelinde ürünleri pazarlamaktadır. Firma, Dıcolor markasının ürünlerini geniş bir yelpazede katılımcılara sergileyecektir. Firmanın  lansmanını yapacağı ürünler arasında P10 Curved LED Ekran ve P3 Curved LED Ekran,  M1-391 Led Ekran, M-591 Led Ekran ürünleri ön plana çıkmaktadır.

Hizmet ettiği sektörler arasında organizasyon ve eğlence, reklam, ajans, seçim ve parti çalışmaları, fuarlar, kamu toplantı ve eğitim organizasyonları bulunan AB TECH Elektronik, açık ve kapalı alanlarda yapılabilecek her türlü organizasyonda ürünlerinin sorunsuzca kullanılabileceğini belirtmektedir.

Referansları arasında Expo 2016 Antalya, Congresıum Ankara, Antalya Arena, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü: TİGEM, TOBB Ekonomi Ve Teknoloji Üniversitesi, Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı, T.C. Gençlik Ve Spor Bakanlığı, T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Mutluhan Holding – Tanzanya AVM gibi çeşitli kurum ve kuruluş etkinlikleri bulunan firma 06-09 Ekim 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi (İFM)’de gerçekleşecek olan 12. Uluslararası Led ve Aydınlatma Fuarında sektör ilgilileri ile buluşmaya hazırlanmaktadır.

ledfuari.com