Anasayfa » Etkinlik Haberleri » LED’Lİ PROJELERLE YARIŞMA HEYECANI
LED’Lİ PROJELERLE YARIŞMA HEYECANI

LED’Lİ PROJELERLE YARIŞMA HEYECANI

Enerji verimliliği ve uzun ömürlü kullanım özellikleriyle kısa zamanda hayatımızın her alanına girmeye başlayan LED teknolojisi konusunda olanaklar yaratarak yeni ufuklar açmak ve iddialı proje sahiplerine sektörde söz verebilmek amacıyla bu yıl Led Yarışması’nın altıncısı düzenlenmiştir.

LED Yarışması’nda LED Aydınlatmanın her çeşit ürünü ile beraber tüm LED’li ürünler yarışma kapsamında yer almaktadır. Bu kapsamda LED Yarışması’na, LED sektör firmaları, firma sahipleri, çalışanları, sektör ilgilileri, akademisyenler, üniversitelerde ilgili bölümlerin öğrencileri, kurum çalışanları katılım gösterebilmektedirler.

Yeni proje ve parlak fikirleri destekleyip aynı zamanda üretim ve Ar-Ge çalışmalarının artmasına katkı sağlayan ve sektöre ilgi duyan üniversite öğrencileri ile sektör profesyonellerini bir araya getirerek, LED konusundaki farkındalığı artıran Led Yarışması her sene olduğu gibi 2015 yılında da PELSAN’ın Platin Sponsorluğunda gerçekleşmiştir.

Bu yarışmayla proje sahipleri çalışmalarını, LED ile ilgilenen tüm sektöre ve akademisyenlere tanıtma fırsatı bulmuş olup, proje sahiplerinin yaptığı sunumlar sonrasında yarışma jürisinin verdiği nihai kararla belirlenen yarışma sonucunda, 1.lik ödülünün sahibi 5.000 TL, 2.lik ödülünün sahibi 3.000 TL ve 3.lük ödülünün sahibi ise 1.500 TL para ödülünün sahibi olmuşlardır.

Led Yarışması’nda izlenen prosedürden bahsedecek olursak eğer; öncelikli olarak Led Konferansı’nda olduğu gibi, Led Yarışması’nda da başvuruları inceleyen ve yarışmacılar arasında eleme yapan kurullar mevcuttur. Led Yarışması başvuruları, biri bilim, diğeri sanayi olmak üzere iki ayrı kurul tarafından incelenmektedir. Bilim kurulu başvuruyu bilimsel yönden incelerken, sanayi kurulu ise başvuruyu uygulanabilirlik yönünden incelemektedir. Bu iki ayrı kurulun ortak kararı sonucunda bildiriler toparlanıp ve en iyi projelerin sahipleri fuar alanına davet edilmektedirler. Fuar alanında yarışmacıların yaptıkları sunumlardan sonra birinci ikinci ve üçüncü seçilip, kazananlara ödülleri takdim edilmektedir. Ayrıca, Led Yarışması’nda sunum yapma hakkını kazanan yarışmacıların posterleri dört gün boyunca ziyaretçilerin inceleyebilmeleri için aktif fuar alanında sergilenmiştir.

ledfuari.com