Anasayfa » Fuar Haberleri » LED&LED AYDINLATMA FUARI 11.KEZ DÜZENLENİYOR
LED&LED AYDINLATMA FUARI 11.KEZ DÜZENLENİYOR

LED&LED AYDINLATMA FUARI 11.KEZ DÜZENLENİYOR

1-4 Ekim 2015 tarihlerinde, bu yıl 11.si düzenlenecek olan Led&Led Aydınlatma Fuarı yeni yıla yeni hedeflerle giriyor. Büyüme hedeflerini yükselten, etki alanını daha da genişleten ve yeni katılımcılarla yeni pazarlara yönelen Led&Led Aydınlatma fuarı standartlarını yükseltmiş bir şekilde yoluna devam ediyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yine bölgedeki en büyük sektör buluşmasını gerçekleştirecek olan Led&Led Aydınlatma Fuarı, LED aydınlatma teknolojisi alanındaki tek fuar olma özelliğini de koruyacak.

Dünyada giderek yükselen bir teknoloji trendi olarak LED aydınlatmalar her geçen gün kullanım alanlarını genişletip, pazardaki paylarını artırmaktadır. Aydınlatma sistemlerinin tamamen LED’e dönüştürüldüğü bu geçiş döneminde, sektörün sağlıklı bir şekilde gelişmesine katkıda bulunmak ve pazardaki paydaşlar (üreticiler, distribütörler, tedarikçiler, bayiler ve tabii ki tüketiciler)için ihtiyaç duyulan buluşma platformunu sağlamak yoluyla Led&Led Aydınlatma Fuarı önemli bir görev üstlenmiştir. 2014 yılında bu görevi başarıyla yerine getiren organizasyon, fuar satış rakamlarına bakıldığında 2015 yılında da katılımcı sayısını artırarak yine çıtayı yukarılara taşıyacak gibi görünüyor.

7 yıldan beri düzenli olarak büyüme hedeflerine ulaşmış olan Led&Led Aydınlatma Fuarı, 2014 yılında katılımcı rakamlarında yakaladığı %42’lik büyüme oranıyla sürekliliğini kanıtlamış durumda. 2015 yılında da önceki katılımcılarını elinde tutarak, yeni katılımcılar için hem yurt içinde hem de yurt dışında çalışmalarını sürdüren Marmara Tanıtım Fuarcılık ekibi, sektör için bir cazibe merkezi olan Led&Led Aydınlatma Fuarı’nı büyük uluslararası bir buluşma noktasına çevirmiş durumda.

Katılımcılarına sağladığı geniş uluslararası ağ sayesinde, sektörel bazda firmaların yıl boyunca yaptıkları ticari faaliyetleri kesinleştirdikleri bir organizasyon olmasından dolayı 2015 yılında da ülke pavilyonları fuarda yerlerini ayırtmış durumdalar. Özellikle Çin ve Tayvan başta olmak üzere Uzakdoğu ülkelerinin büyük önem gösterdiği bu alanlar şimdiden bu ülkeler tarafından tutulmuştur.

Led&Led Aydınlatma Fuarı, aynı zamanda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile koordinasyon halinde bu yıl 7.si düzenlenecek olan LED Konferansı ve 6.sı düzenlenecek olan LED Yarışması’nı da bünyesinde barındırmaktadır. 7. LED Konferansı’nın bu seneki ana kapsamı ise; LED ve OLED üretimi, LED’in aydınlatma ve aydınlatma dışı (Mimari, Reklam, Görsel, Teknolojik, vb.) kullanımı olacaktır. 6. Led Yarışması’nın proje konuları ise LED ve OLED üretimi olup, alt başlıkları da Optik karakterizasyon (cd/m2, K, Ra), Elektriksel karakterizasyon, Malzeme Alternatifleri ve Paketleme olacaktır.

Led&Led Aydınlatma Fuarı, Türkiye’nin LED’li ürünler ile ilgili önde gelen, akademisyenleri, sivil toplum kuruluşları ve kişileri tarafından da desteklenmektedir. Bunlara ek olarak fuarımız, sanayi ve ticaret odaları, yerel ve global ölçekte seçilen yurt dışı ortakları, Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Türkiye’nin komşu ülkelerindeki temsilciliklerle de iş birliğini sürdürmektedir. Bu yolla fuarda, yerli katılımcılarımızı uluslararası alana, uluslararası katılımcılarımızı da yerel pazarlara açma hedefimizi gerçekleştiriyoruz.

Ağırlıklı olarak LED aydınlatma ürünlerinin sergileneceği, fakat her türlü LED yarı mamül/komponente de yer verilecek olan 11. Led&Led Aydınlatma Fuarı, 01-04 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9. ve 10. hollerde düzenlenecektir. Fuar, her ölçüdeki LED ekran ile reklam endüstrisinde, dış alan ışıklandırmasında, mimaride ve sanayide kullanılan LED ürünler gibi her türlü LED’li ürünün bir arada sergilendiği sektörün yurtiçindeki tek fuarıdır.

ledfuari.com