LED’li ürünler ve LED Aydınlatma alanında Türkiye’nin ve bölgenin tek fuarı olan ve Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı (LED Sistemleri, Teknolojileri, Ekipmanları, Uygulamaları ve LED Aydınlatma) 1-4 Ekim 2015 tarihlerinde, İstanbul Fuar Merkezi’nde 11.kez gerçekleşiyor.

İlk olarak 2007 yılında düzenlenen Led&Led Aydınlatma Fuarı, bugüne kadar 8 kez İstanbul, 2 kez Ankara olmak üzere toplamda 10 kez düzenlendi. Düzenlendiği ilk yıldan bugüne kadar sürekli büyüme gösteren fuar, dünyada örneği az yaşanır muazzam büyüme oranları ile göz doldurdu. 11. Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı, bir önceki yıla oranla 2012 yılında %55, 2013 yılında ise %20 oranında büyüme gösterdi. 2014 yılında ise fuarın büyüme hedefi %30 iken, %71 ile olağanüstü bir büyüme yakaladı. Gelecek yıllar ile ilgili planlanan çalışmalar neticesinde ise, bu büyüme oranlarının şaşırtıcı seviyelerde devam etmesi bekleniyor.

Bir sektörde yaşanabilecek en radikal değişikliklerden birinin ana kaynağı olan LED’ler, birden çok sektörde, sektörün oyuncularının değişmesine neden oldu. Geçmişte sadece komponent fuarlarında kendine yer bulan LED’ler, sonraki yıllarda reklam-tabela sektörlerinde ve görsel aydınlatma alanlarında kendine yer buldu. Çok değil, 5-6 yıl önce dünyadaki en önemli aydınlatma fuarlarında LED’li aydınlatma ürünleri %10’dan daha küçük bir alan kapsıyordu. Geleneksel aydınlatma ürünleri en göz önündeki alanlarda sergilenirken, LED’li aydınlatma ürünleri fuarlarda daha geri planlardaki alanlarda yer alıyordu. Ancak bugün, tüm aydınlatma fuarlarında LED’li aydınlatma ürünleri dışında ürün görmek neredeyse imkansız. Reklam sektöründe, elektronik sektöründe, otomotiv sektöründe ve diğer birçok alanda yine önemli değişiklikler LED’li ürünlerin yaygınlaşması ve maliyetlerin düşmesi ile yaşandı.

LED’li ürünlerin henüz sadece komponent fuarlarında yer bulabildiği dönemde, çok titiz bir inceleme sonucunda oluşan karar ile düzenlenmeye başlanan Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın sektör ile paralel büyüyerek bugün geldiği nokta gurur vericidir. Fuarların yakaladığı bu büyüme oranlarının gelecek yıllarda da devam etmesi için Marmara Fuarcılık olarak çalışma tempomuzu her geçen yıl daha fazla yükselterek ulaştığımız bu sonucun, gelecek yıllara da yansıması kaçınılmazdır.

Marmara Fuarcılık olarak LED’li ürünlerin ilk fuarı ile birlikte, LED ile ilgili konferans ve yarışma da düzenlemeye başladık. Türkiye’nin LED alanındaki en değerli isimlerinin danışma kurulunda yer aldığı 7.LED Konferansı ve 6.LED Yarışması, düzenlendiği ilk yıldan itibaren itibarını sürekli arttırmış ve 2014 yılında gelinen noktada, konferansa katılmak isteyen pek çok konuşmacının zaman yetersizliği nedeniyle yer alamadığı, gelen ellinin üzerindeki proje arasında eleme yapılmakta zorlanıldığı bir seviyeye ulaşmıştır. Yaşanan bu büyümenin 2015 yılında daha çok artması beklenmektedir.

LED ile ilgili 2007 yılından itibaren yapılan çalışmaların sektöre kattıkları, her geçen gün fark edilmektedir. Sektörde yaşanan büyüme ve gelişmenin getirdiği sorumlulukların farkındalığıyla birlikte, bu büyümenin neticesinde beklentilerin büyüdüğü de görülmektedir. Tüm bu nedenle Marmara Fuarcılık olarak her geçen yıl çalışma tempomuzu yükseltmekte ve çalışma alanımızı genişletmekteyiz. 2012 yılında başlanılan yurt dışı ziyaretçi çalışmaları ile artan ziyaretçi sayısı, her geçen yıl artarak 2014 yılında tatmin edici rakamlara ulaşmıştır. 2015 yılında fuarların çok daha geniş bir kesim tarafından ziyaret edilmesi için çalışmalarımıza bugünden başlamış bulunmaktayız.

Sizi de sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda tüm bölgenin LED Aydınlatma, LED Komponent ve LED’li Ürünlerini kapsayan tek fuarı olan 11.Uluslararası Led&Led Aydınlatma Fuarı’nda,

  • Mevcut pazarınızı güçlendirmek,
  • Yeni pazarlara açılmak, yeni alıcılarla tanışmak,
  • Gelişmekte olan bölge ülkelerinde faaliyet göstermeye başlamak,
  • Sektörde yaşanan en güncel gelişmeleri takip etmek ve en yeni ürünleri yakalamak,
  • Ürünlerinizi daha geniş kitlelere tanıtmak ve ulaştırmak için,

yerinizi almaya bekliyoruz…

ledfuari.com