Anasayfa » Fuar Haberleri » AYDINLATMA SEKTÖRÜNÜN VAZGEÇİLMEZ ORGANİZASYONU
AYDINLATMA SEKTÖRÜNÜN VAZGEÇİLMEZ ORGANİZASYONU

AYDINLATMA SEKTÖRÜNÜN VAZGEÇİLMEZ ORGANİZASYONU

Aydınlatma sektörüne çağ atlatan ürün olan LED teknolojisi alanında Türkiye’nin ve içinde bulunduğu bölgenin tek buluşma noktası Uluslararası Led&Aydınlatma Fuarı için 2016 yılı hazırlıkları başladı. Gelecek sene 6-9 Ekim 2016 tarihlerinde 12.’si düzenlenecek olan Led&Aydınlatma Fuarı, yenilenen zengin içeriği ve genişleyen fuar kapsamı sayesinde, 2016 yılında daha büyük genişleme ve artış rakamlarına ulaşması beklenmektedir.

Getirdiği benzersiz yenilikler ve üst düzey teknolojik gelişmeler sayesinde, aydınlatma alanında yeni bir dönem başlatan ve sektörü de peşi sıra değişime sürükleyen LED’ler, artık sadece bireysel olarak kullandığımız ve gündemimizde tuttuğumuz aydınlatma ürünleri olmaktan çıkmıştır. Tüm dünyada başta enerji verimliliği olmak üzere performans, tasarruf ve maliyet gibi konularda kendilerini kanıtlamış olan LED’ler, artık hükümetlerin de gündemlerine aldıkları bir aydınlatma teknolojisi olmuşlardır. Bunu özellikle yol aydınlatma alanında yürütülmekte olan LED dönüşüm projelerinde çok açık şekilde gözlemleyebilmekteyiz. Marmara Tanıtım Fuarcılık yönetimi ise; bu büyük değişimin ipuçlarını önceden görmek suretiyle 2007 yılından beri Led&Aydınlatma Fuarı’nı düzenleyerek sektöre ışık tutmuştur.

Sürekli büyüyen ve gelişen bir sektör olarak LED aydınlatma piyasasının bir parçası haline gelmiş olan Uluslararası Led&Aydınlatma Fuarı, sektöre uyumlu bir şekilde 2015 yılında da büyümesini devam ettirmiştir. 2014 yılında 259 firmanın katılımcı olarak yer aldığı Led&Led Aydınlatma Fuarı’nda, 2015 yılında ise 266 firma yer almış olup, yine 2014 yılında firmalar tarafından tutulan alan 6.591 m2 iken, 2015 yılında bu rakamın 6.773 m2‘ye çıkmıştır. Ayrıca; Kuzey Amerika, Asya, Avrupa, Okyanusya, Afrika ve Güney Amerika olmak üzere 6 farklı kıtadan ziyaretçi akınına uğrayan Led&Aydınlatma Fuarı ağırlıklı olarak Almanya, Arnavutluk, Bulgaristan, İngiltere, Irak, İran, Kıbrıs, Lübnan, Makedonya, Mısır, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Tayvan, Ukrayna, Yunanistan ve Çin’in de içinde olduğu toplamda 68 farklı ülkeden ziyaretçi ağırlamıştır.

2015 yılı ayrıntılı sonuç raporu için, lütfen tıklayınız.

ledfuari.com