Anasayfa » Fuar Haberleri » LED&LED AYDINLATMA FUARI TANITIMLARI HER YERDE
LED&LED AYDINLATMA FUARI TANITIMLARI HER YERDE

LED&LED AYDINLATMA FUARI TANITIMLARI HER YERDE

Türkiye’de LED sektörünün tek fuarı olan Led&Led Aydınlatma Fuarı bu yıl 1-4 Ekim tarihlerinde 11. kez ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Marmara Tanıtım Fuarcılık tarafından düzenlenmeye başlandığı 2007 yılından itibaren sektörün ihtiyaç duyduğu platformu sağlaması nedeniyle sürekli olarak katılımcı ve ziyaretçi sayısını artıran Led&Led Aydınlatma Fuarı için bu yıl da hazırlıklar doludizgin devam ediyor. Yine LED teknolojisi alanındaki tek fuar olma özelliğini koruyacak olan 11. Led&Led Aydınlatma Fuarı için yapılan tanıtım çalışmaları, sektördeki tüm köklü ve yeni firmalara bu prestijli fuarda yer alabilmelerine olanak sağlayarak sektördeki paydaşlarla buluşma fırsatları yaratmaktadır.

7 yıldan bu yana, düzenlendiği her sene hem katılımcı hem de ziyaretçi sayısının üstüne koyarak gidişatını sürdüren Led&Led Aydınlatma Fuarı’nda en son 2014 yılında yakalanmış olan %42’lik katılım oran artışı, bu kapsamda Marmara Tanıtım Fuarcılık’ın başarısını gözler önüne sermektedir. 2015 yılı içinse, bugüne kadar yapılan çalışmalara bakıldığında, basılı medyada 11 yurt içi yayına reklam verilirken, 10 sektörel bazda yayın yapan dergiye ‘insert’ davetiye eklenerek okuyuculara ulaşıldı. Bunun yanında, Led&Led Aydınlatma Fuarı ile ilgili sektörleri kapsayan 50’nin üstünde basılı ve internet yayınına fuarın basın bültenleri her ay düzenli olarak gönderilmeye devam etmektedir. Çoğunluğu uluslararası alanda faaliyet gösteren, özel şartlar dâhilinde anlaşma yapılmış olan, içinde yayın, dernek, oda, vakıf ya da kamu kurumlarının da bulunduğu 30’un üzerinde kuruluşun üyelerine yönelik fuarın tanıtımı amacıyla ‘e-mail’ çalışması yapılmıştır. Söz konusu kurumların üyelerine gönderilen mailler vasıtasıyla daha geniş kesimlere fuar tanıtımları yapılarak daha fazla ziyaretçi ve katılımcıya ulaşılması hedeflenmektedir. Ayrıca, internet ortamına yönelik olarak, hem sektörel hem de genel bazda yayın yapan ulusal ve uluslararası 15’in üzerinde önemli web sitesi ile anlaşma yapılmış ve bu anlaşma gereği Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın reklam bandı söz konusu web sitelerinde yayınlanmıştır.

Basılı ve görsel medyada sürdürülen yoğun çalışmaların yanı sıra, sektöre yönelik faaliyetlerde ise, ticaret ve sanayi odaları ve organize sanayi bölgeleri üzerinden sektördeki paydaşlarla birebir diyalog kurularak iletişime geçilmiştir.  1-4 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenecek 11. Led&Led Aydınlatma Fuarı için Marmara Tanıtım Fuarcılık Organizasyon Departmanı’nın verdiği bilgilere göre, şu ana kadar 250 Ticaret ve Sanayi Odası ve 165 Organize Sanayi Bölgesi ile iletişime geçilmiştir. 30‘un üzerinde, içerisinde yerli ve yabancı sektörel derneklerin, meslek odalarının ve vakıfların olduğu kurumlarla yazışmalar ve görüşmeler yapılmış, yapılan görüşmeler neticesinde varılan anlaşmaların kapsamı dâhilinde dernek, oda ve vakıfların üyelerine duyuru yapmaları talep edilmiştir.

Led&Led Aydınlatma Fuarı, yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da hem katılımcı düzeyinde hem de ziyaretçi düzeyinde ilgi görmesi nedeniyle, tanıtım çalışmaları yurt içinde yapıldığı kadar yurt dışında da yapılmaktadır. Yurt dışı çalışmaları kapsamında, ülkemizde yer alan yabancı ataşelikler ile görüşmeler ve yazışmalar yapılarak Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın duyurusunun web sitelerinde ve bültenlerinde yer alması talep edildi. Bunun yanı sıra, ülkemizin yurtdışında bulunan ataşelikleri ile görüşmeler de yapılmış, Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın duyurusunun yine aynı şekilde web sitelerinde ve bültenlerinde yer alması talep edilmiştir. Bu kapsamda, yurt dışında bulunan 100’ün üzerinde Türk Ticaret Ataşeliği ile diyalog sağlanmış, bu yolla Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın haberi yurt dışındaki ilgililerine ulaştırılması temin edilmiştir. Buna ek olarak, yurt dışı çalışmaları kapsamında yapılan bir diğer çalışma ise, birçok uluslararası yurt dışı fuarıyla yapılmış olan ‘barter’ anlaşmaları neticesinde Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın standları bu fuarlarda kurulmuş olup, hem söz konusu fuarlardaki katılımcı şirketlere hem de Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın hedef kitlesi olabilecek potansiyel ziyaretçilere Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın tanıtımı yapılmıştır.

Yurt içi ve yurt dışı tanıtımlarında yapılan yoğun faaliyetlere ek olarak, sahada da tanıtımlarına devam eden Marmara Tanıtım Fuarcılık, LED sektörünün ağırlıklı olarak yer aldığı, fuarın önemli ziyaretçi kesimini oluşturan ve ilgili iş merkezlerinin bulunduğu bölgelerde 11. Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın duyurularını ve tanıtımlarını bizzat yapmaktadır. Sektörle ve ziyaretçilerle kurulan yüz yüze temas ile seçilen bölgelerdeki tüm iş yerlerine, konut bölgesi ise tüm konutlara Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın davetiyesi ulaştırılmakta, fuar davetiyelerinin verildiği kişilere fuar ile ilgili bilgiler verilmekte ve neden Led&Led Aydınlatma Fuarı’nı ziyaret etmeleri gerektiği anlatılmaktadır.

Saha çalışmalarına ek olarak, 10 kişilik bir ekip ile ziyaretçi çalışmalarını da yürüten Marmara Tanıtım Fuarcılık, bu yeni oluşturulmuş ekip ile birlikte Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın ziyaretçi bilgilerinin güncellemesi ve geliştirilmesi üzerinde çalışmaktadır. Pazarlama ve Organizasyon Departmanı’nın dergimize sağladığı bilgilere göre, yapılan ziyaretçi çalışmaları sonucunda, yurt içinde 180 bin, yurt dışında ise 40 bin güncellenmiş adrese posta yoluyla davetiye gönderimi için kullanılacak listeler hazırlanmış olup, bu listeler nezdinde yurt dışı için Temmuz ayında, yurt içi içinse Ağustos ayında davetiye gönderimleri yapılacaktır.

Marmara Tanıtım Fuarcılık Pazarlama ve Organizasyon ekibi tarafından yürütülen yoğun tanıtım çalışmalarının yanında, Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın aldığı destekler de firmalar açısından LED sektörünün buluşma noktası olan bu fuara yönelik katılımı cazip hale getirmektedir. Her sene olduğu gibi bu sene de KOSGEB tarafından destek kapsamına alınan Led&Led Aydınlatma Fuarı’na katılım gösterilmesi halinde, başvuru sahipleri “Uluslararası İhtisas Fuarı” kapsamında değerlendirilecek ve 50m2 için 6.000TL’ye kadar olan kısmı KOSGEB’den destek olarak geri alınabilecektir. KOSGEB’in yanı sıra, İzmir Ticaret Odası (İZTO) 2015 yılında Led&Led Aydınlatma Fuarı’na katılacak tüm İZTO üyesi firmalara fuar kapsamında destek vermeye yine devam edecek. Söz konusu desteğe göre başvuru sahibi firmanın odaya üye olması (faal durumda olması) ve odaya aidat borcu bulunmaması gerekmektedir. Aynı zamanda, firmalara başvuru formunda yer almayan ve hiçbir katma değer sağlamayan tamamen yabancı bir markayı ürün veya hizmet olarak standında sergilemesi durumunda söz konusu teşvik iptal olacak ve firmaya ödeme yapılmayacaktır.

Led&Led Aydınlatma Fuarı, Türkiye’nin önde gelen, akademisyenleri, sivil toplum kuruluşları ve kişileri tarafından desteklenmektedir. Bunlara ek olarak, sanayi ve ticaret odaları, yerel ve global ölçekte seçilen yurt dışı ortakları, Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Türkiye’nin komşu ülkelerindeki temsilciliklerle de iş birliğini sürdürmektedir. Bu yolla fuarda, yerli katılımcılarını uluslararası alana, uluslararası katılımcılarını ise yerel pazara açma hedefini gerçekleştirmektedir.

Ağırlıklı olarak LED aydınlatma ürünlerinin sergileneceği, fakat her türlü LED yarı mamül ve komponente de yer verilecek olan 11. Led&Led Aydınlatma Fuarı, 01-04 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9. ve 10. hollerde düzenlenecektir. Fuar, her ölçüdeki LED ekran ile reklam endüstrisinde, dış alan ışıklandırmasında, mimaride ve sanayide kullanılan LED ürünler gibi her türlü LED’li ürünün bir arada sergilendiği sektörün yurtiçindeki tek fuarıdır.

TÜRKİYE’NİN TEK LED KONFERANSI 1-4 EKİM’DE İSTANBUL FUAR MERKEZİNDE

1-4 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan Led&Led Aydınlatma Fuarı ile eş zamanlı olarak Türkiye’de LED sektörünün tek tartışma platformu olan “LED Konferansı” her sene olduğu gibi bu sene de fuar etkinliklerinin en başında gelmektedir. LED ve LED Aydınlatma ile ilgili tüm kesimleri bir araya getiren LED Konferansı, 2015 yılında tartışma konularını daha da özellikli hale getirerek, daha fazla sayıda ilgiliyi ve meraklıyı buluşturmaya hazırlanmaktadır.  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın desteği ile bu yıl 7.si düzenlenecek olan LED Konferansı’nın bu seneki konuları ise sektörün de gündemini oluşturan konulardan seçilmiş olması nedeniyle büyük heyecan yaratacağa benziyor. İşte 2015 yılında LED Konferansı’nın konu başlıkları;

  • LED’li Yol Aydınlatmasına İlişkin Mevzuatlar
  • 2015 Işık Yılı
  • OLED ve OLED Aydınlatma
  • Üretimde LED Kullanımı (Otomotivde, Elektronikte, Küçük Ev Aletlerinde)
  • Yol Aydınlatmasında Otomasyon
  • Aydınlatma Tasarımcıları Paneli

7. LED Konferansı, her sene olduğu gibi bu yıl da, LED alanında konularındaki başarılı çalışmaları nedeniyle sektörde üst düzey isimler haline gelmiş uzman isimlerin bulunduğu Danışma Kurulu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilecektir. Konuşmacı olmak isteyen kişilerin, LED Konferansı Danışma Kurulu tarafından önceden belirlenmiş başlıklar hakkında konuşma yapmak istemeleri halinde, 12 Haziran’a kadar bildiri özetlerini göndermeleri gerekmektedir. Başvuru sahipleri, yapılan başvuru özetlerinin kurul tarafından yapılan eleme sonrasına kalıp seçilmesinden sonra, LED Konferansı’na katılıp konuşma yapabileceklerdir. 7. LED Konferansı için başvurular ve özet gönderimleri belirlenen takvime göre yapılacak olup, gerekli bilgilere ledkonferansi.com adresinden ulaşılabilmektedir.

11. Led&Led Aydınlatma Fuarı, LED Aydınlatma, LED’li ürünler, LED Teknolojisindeki gelişmeleri kapsayan konularda sanayici, akademisyen, uygulayıcı ve son kullanıcı gibi sektördeki tüm paydaşları VESTEL’in Platin Sponsoru olduğu 7. LED Konferası’nda bir araya gelecektir.

6. LED YARIŞMASI’NDA BAŞVURULAR BAŞLADI

Enerji verimliliği ve uzun ömürlü kullanım özellikleriyle kısa zamanda hayatımızın her alanına girmeye başlayan LED ve LED Aydınlatma konusunda olanaklar yaratarak yeni ufuklar açmak ve iddialı proje sahiplerine sektörde söz verebilmek amacıyla bu yıl LED Yarışması’nın altıncısı düzenlenmektedir. Başvurular ise; 2 Mart 2015′de başlayıp, 31 Temmuz 2015 tarihinde son bulacaktır.

Yeni proje ve parlak fikirleri destekleyip aynı zamanda üretim ve Ar-Ge çalışmalarının artmasına katkı sağlayan ve sektöre ilgi duyan üniversite öğrencileri ile sektör profesyonellerini bir araya getirerek, LED konusundaki farkındalığı artıran LED Yarışması PELSAN’ın Platin Sponsorluğunda gerçekleşmektedir.

Bu yarışmada proje sahipleri çalışmalarını, LED ile ilgilenen tüm sektöre ve akademisyenlere tanıtma fırsatı bulacaklardır. Proje sahiplerinin yapacağı sunumlar sonrasında yarışma jürisinin vereceği nihai kararla belirlenecek olan yarışma sonucunda, 1.lik ödülünün sahibi 5.000 TL, 2.lik ödülünün sahibi 3.000 TL ve 3.lük ödülünün sahibi ise 1.500 TL para ödülünün sahibi olacaktır.

6. LED Yarışması için Danışma Kurulu tarafından belirlenmiş olan konu başlıkları, başvuru takvimi ve yarışmaya katılma koşulları gibi bilgilere ledyarismasi.com adresinden ulaşılabilmektedir.

Spot:  7. LED Konferansı için Bildiri Özeti son gönderim tarihi: 12 Haziran 2015

6. LED Yarışması için son başvuru tarihi: 31 Temmuz 2015

ledfuari.com