Anasayfa » Fuar Haberleri » Led&Led Aydınlatma Fuarı – LED Sektöründeki Sesiniz
Led&Led Aydınlatma Fuarı – LED Sektöründeki Sesiniz

Led&Led Aydınlatma Fuarı – LED Sektöründeki Sesiniz

Bu yıl 1-4 Ekim 2015 tarihlerinde 11.si düzenlenecek olan Led&Led Aydınlatma Fuarı sektörde heyecan yaratmaya devam ediyor. Büyüme hedefleriyle yeni yıla giriş yapan ve kendi belirlediği standartları aşmak için çalışmalarına devam eden Led&Led Aydınlatma Fuarı, sektörün tek buluşma platformu olma özelliğini koruyarak sektördeki paydaşların sabırsızlıkla beklediği bir organizasyona dönüşmüştür. Son teknoloji LED ürünlerin potansiyel alıcıları ve hedef kitlesi için bire bir bağlantı kurma zemini olan Led&Led Aydınlatma Fuarı, yeni çalışmalarıyla yükselen sektör trendlerine cevap vererek ulusal ve uluslararası alanda adını duyurmaya devam etmektedir.

LED teknolojisinin hayatın her alanında etkisini artırmasına karşılık olarak,  dünyada giderek büyümekte olan LED pazarına paralel şekilde fuar katılımcı sayısını, ziyaretçisini ve dolayısıyla etki alanını genişletmekte olan Led&Led Aydınlatma Fuarı, bu yılda her yıl olduğu gibi istikrarlı büyümesine devam etmektedir. Uluslararası katılımcıların ülke pavilyonları şimdiden ayırtmış olmaları, düzenli katılımcıların yanı sıra yeni katılımcı firma sayısındaki artış hem Led&Led Aydınlatma Fuarı’ndaki sirkülasyona hem de sektördeki değişim ve dönüşüme ayna tutmaktadır. Yeni katılımcıların fuara etkileriyle ilgili görüşünü aldığımız Marmara Tanıtım Fuarcılık Pazarlama ve Organizasyon Yöneticisi Selma Yılmaz konuyla ilgili; “Sektörde yaşanan değişim fuar katılımcılarında da gözlemlenebiliyor. Aydınlatma sektöründeki firmaların LED’e geçişiyle birlikte, önceden fuarımıza katılmayan firmaları, bu yıl yeni katılımcılarımız olarak fuarımızda görebileceğiz. Bu değişimin fuarın kalitesine de olumlu yönde katkı yapacağını düşünüyorum” dedi. Yeni katılımcıların fuarın görselliğini de etkileyeceğini belirten Sayın Selma Yılmaz; “Katılımcıların profilindeki yükselme, fuarın görsel kalitesini de bire bir artıran bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Fuar stantlarında yaşanan konsept değişimleri Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın vitrinine pozitif olarak yansıyor” dedi.

Her sene olduğu gibi bu sene de KOSGEB tarafından destek kapsamına alınan Led&Led Aydınlatma Fuarı’na katılım gösterilmesi halinde, başvuru sahipleri “Uluslararası İhtisas Fuarı” kapsamında değerlendirilecek ve 50m2 için 6.000TL’ye kadar olan kısmı KOSGEB’den destek olarak geri alınabilecektir. KOSGEB’in yanı sıra, İzmir Ticaret Odası (İZTO) 2015 yılında Led&Led Aydınlatma Fuarı’na katılacak tüm İZTO üyesi firmalara fuar kapsamında destek vermeye devam edecek. Söz konusu desteğe göre başvuru sahibi firmanın odaya üye olması (faal durumda olması) ve odaya aidat borcu bulunmaması gerekmektedir. Aynı zamanda, firmalara başvuru formunda yer almayan ve hiçbir katma değer sağlamayan tamamen yabancı bir markayı ürün veya hizmet olarak standında sergilemesi durumunda söz konusu teşvik iptal olacak ve firmaya ödeme yapılmayacaktır.

TÜRKİYE’NİN TEK LED KONFERANSI 1-4 EKİM’DE İSTANBUL FUAR MERKEZİNDE

1-4 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenecek olan Led&Led Aydınlatma Fuarı ile eş zamanlı olarak Türkiye’de LED sektörünün tek tartışma platformu olan “LED Konferansı” her sene olduğu gibi bu sene de fuar etkinliklerinin en başında gelmektedir. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın desteği ile bu yıl 7.si düzenlenecek olan LED Konferansı’nın bu seneki ana kapsamı ise; LED ve OLED üretimi, LED’in aydınlatma ve aydınlatma dışı (Mimari, Reklam, Görsel, Teknolojik, vb.) kullanımı olacaktır. LED ve LED Aydınlatma ile ilgili tüm kesimleri bir araya getiren LED Konferansı, 2015 yılında tartışma konularını daha da spesifikleştirerek, daha fazla sayıda ilgiliyi ve meraklıyı buluşturmaya hazırlanmaktadır. Led&Led Aydınlatma Fuarı, LED Aydınlatma, LED’li ürünler, LED Teknolojisindeki gelişmeleri kapsayan konularda sanayici, akademisyen, uygulayıcı ve son kullanıcı gibi sektördeki tüm paydaşlar 7. LED Konferası’nda bir araya gelecektir.

Led&Led Aydınlatma Fuarı’nda bu seneki önemli değişikliklerden biri ise, önceden 9. Holde düzenlenmekte olan LED Konferansı’nın 2015 senesiyle birlikte fuaye alanında düzenlenmeye başlanması olacaktır. 2014 yılında, LED Konferansı ve LED Yarışması’nı aktif fuar alanı içinde düzenleme uygulamasını Türkiye’de ilk yapan firmalardan biri olan Marmara Tanıtım Fuarcılık, geçen sene aldığı olumlu geri dönüşlerin ardından bu sene de söz konusu etkinlikleri fuaye alanı gibi daha merkezi bir alanda düzenleme kararı almıştır. Ziyaretçilerin geçiş yolu üzerinde olması nedeniyle, hem oturup dinlenmelerine, hem de dinlenirken LED Teknolojisiyle ilgili tartışmaları dinleyerek bilgi edinmelerine olanak tanıyan fuaye alanı, platin sponsoru Vestel olan 7. LED Konferansı’nı daha keyifli hale getireceği düşünülmektedir.

Konularında uzman isimlerin, LED Konferansı Danışma Kurulu tarafından önceden belirlenmiş başlıklar hakkında konuşma yapmak istemeleri halinde, yaptıkları başvuru özetlerinin kurul tarafından yapılan eleme sonrasına kalıp seçilmesinden sonra, LED Konferansı’na katılıp konuşma yapabilecekler. 7. LED Konferansı için başvurular ve özet gönderimleri belirlenen takvime göre yapılacak olup, gerekli bilgilere ledkonferansi.com adresinden ulaşılabilmektedir.

6. LED YARIŞMASI’NDA BAŞVURULAR BAŞLADI

Enerji verimliliği ve uzun ömürlü kullanım özellikleriyle kısa zamanda hayatımızın her alanına girmeye başlayan LED ve LED Aydınlatma konusunda olanaklar yaratarak yeni ufuklar açmak ve iddialı proje sahiplerine sektörde söz verebilmek amacıyla bu yıl LED Yarışması’nın altıncısı düzenlenmektedir. Başvurular ise; 2 Mart 2015′de başlayıp, 31 Temmuz 2015 tarihinde son bulacaktır.

Yeni proje ve parlak fikirleri destekleyip aynı zamanda üretim ve Ar-Ge çalışmalarının artmasına katkı sağlayan ve sektöre ilgi duyan üniversite öğrencileri ile sektör profesyonellerini bir araya getirerek, LED konusundaki farkındalığı artıran LED Yarışması PELSAN’ın platin sponsorluğunda gerçekleşmektedir.

Bu yarışmada proje sahipleri çalışmalarını, LED ile ilgilenen tüm sektöre ve akademisyenlere tanıtma fırsatı bulacaklardır. Proje sahiplerinin yapacağı sunumlar sonrasında yarışma jürisinin vereceği nihai kararla belirlenecek olan yarışma sonucunda, 1.lik ödülünün sahibi 5.000 TL, 2.lik ödülünün sahibi 3.000 TL ve 3.lük ödülünün sahibi ise 1.500 TL para ödülünün sahibi olacaktır.

6. LED Yarışması için Danışma Kurulu tarafından belirlenmiş olan konu başlıkları, başvuru takvimi ve yarışmaya katılma koşulları gibi bilgilere ledyarismasi.com adresinden ulaşılabilmektedir.

Led&Led Aydınlatma Fuarı’nın düzenlendiği ilk yıllarda fuar ziyaretçileri tarafından takip edilen etkinlikler olarak değerlendirilen “LED Konferansı” ve “LED Yarışması”, Marmara Tanıtım Fuarcılık’ın başarılı organizasyonu ve hedeflediği çıtayı yukarılara taşımış olması nedeniyle artık Led&Led Aydınlatma Fuarı için başlı başına bir çekim merkezi haline gelmiştir.

Led&Led Aydınlatma Fuarı, Türkiye’nin önde gelen, akademisyenleri, sivil toplum kuruluşları ve kişileri tarafından desteklenmektedir. Bunlara ek olarak, sanayi ve ticaret odaları, yerel ve global ölçekte seçilen yurt dışı ortakları, Avrupa, Orta Doğu, Uzak Doğu ve Türkiye’nin komşu ülkelerindeki temsilciliklerle de iş birliğini sürdürmektedir. Bu yolla fuarda, yerli katılımcılarını uluslararası alana, uluslararası katılımcılarını ise yerel pazara açma hedefini gerçekleştirmektedir.

Ağırlıklı olarak LED aydınlatma ürünlerinin sergileneceği, fakat her türlü LED yarı mamül ve komponente de yer verilecek olan 11. Led&Led Aydınlatma Fuarı, 01-04 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9. ve 10. hollerde düzenlenecektir. Fuar, her ölçüdeki LED ekran ile reklam endüstrisinde, dış alan ışıklandırmasında, mimaride ve sanayide kullanılan LED ürünler gibi her türlü LED’li ürünün bir arada sergilendiği sektörün yurtiçindeki tek fuarıdır.

ledfuari.com